Informacja o hutach Swiss Steel Group

Swiss Steel Group posiada sześć hut stali znajdujących się w Europie i Ameryce Północnej. Począwszy od procesów metalurgicznych i kończąc na zaawansowanych technologiach dalszego przetwarzania, grupa oferuje klientom szeroką gamę półwyrobów i wyrobów gotowych ze stali specjalnych. 

Pion produkcyjny zorganizowany jest w następujący sposób:

  • Deutsche Edelstahlwerke (DEW) posiada linię walcowania i kucia wysokiej jakości wyrobów ze stali narzędziowych, wyrobów długich ze stali nierdzewnej, a także ze stali konstrukcyjnej niestopowej w 4 zakładach w Niemczech: Witten, Siegen, Krefeld i Hagen.
  • Ugitech produkuje pełen asortyment (pręty, walcówkę i drut ciągniony) wyrobów długich ze stali nierdzewnej. Główny zakład znajduje się w Ugine (Francja)
  • Swiss Steel specjalizuje się w wyrobach ze stali konstrukcyjnej niestopowej oraz ze stali automatowej. Zakład produkcyjny znajduje się w Emmenbrücke (Szwajcaria).
  • A. Finkl & Sons (USA) / Sorel Forge (Kanada) to dwie północnoamerykańskie kuźnie specjalizujące się w produkcji wyrobów ze stali narzędziowych i stali konstrukcyjnych niestopowych, które przeznaczone są dla tak wymagających odbiorców, jak branża motoryzacyjna, lotnicza oraz rafineryjna. 
  • Steeltec,  przetwarzają pręty stalowe ciągnione w Szwajcarii, Niemczech, Danii, Szwecji i Turcji.